انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد

ناشر کتاب های سبز

سه شنبه ، 30 شهريور 1400

مرحلهٔ نیمه‌نهایی پنجمین دورهٔ مسابقات ملی پایان‌نامه سه‌دقیقه‌ای به‌همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری

مرحلهٔ نیمه‌نهایی پنجمین دورهٔ مسابقات ملی پایان‌نامه سه‌دقیقه‌ای (3MT) به‌همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

مرحلهٔ مقدماتی این دوره از مسابقات در ۱۳ استان و ۱۶ واحد جهاددانشگاهی شامل آذربایجان غربی، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، اصفهان (دانشگاه صنعتی اصفهان) ، قزوین، کردستان، استان مرکزی، همدان، یزد  دانشگاه تهران، دانشگاه

صنعتی امیرکبیر، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.
براساس اعلام دبیرخانهٔ این مسابقات از مجموع ۳۲۲ شرکت‌کننده در مرحلهٔ مقدماتی ۳۱ نفر برگزیده شدند که این افراد در مرحلهٔ نیمه‌نهایی رقابت خواهند کرد.
یادآور می‌شود این مسابقات پیش از شیوع کرونا به صورت حضوری برگزار می‌شد که طی آن شرکت‌کنندگان در سه دقیقه به ارایه پایان‌نامه‌های خود می‌پرداختند. با توجه به محدودیت‌های کرونایی امسال نیز مانند سال گذشته مرحله نیمه‌نهایی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. در این مرحله با حضور داوران ویدئوهای ارسالی از سوی شرکت‌کنندگان مورد ارزیابی قرار رفته و نفرات برتر در نهایت به فینال مسابقات راه خواهند یافت.
گفتنی است، مسابقات ملی پایان‌نامه سه‌دقیقه‌ای با هدف تقویت و پرورش مهارت‌های ارتباطی، ایده‌پردازی، فن بیان و خلاقیت‌های دانشجویی، کمک به تکمیل چرخهٔ تولید علم و فناوری و تبدیل آن به محصول و ثروت، برقراری ارتباط بین دانشگاه و بخش‌های سرمایه‌گذار و بازاریابی ایده‌های دانشجویی از سال ۱۳۹۵ تاکنون به‌صورت مستمر برگزار شده است.